Final Four’a doğru: Cory Higgins’e göre CSKA’nın avantajı mental olgunluk – Euroleague 2018-2019 – Basketbol

0
2
İlk olarak Final Four’a kaldığınız için tebrik ederim. Sezon genelinde takım olarak dikkat ettiğiniz noktalar ne oldu?


Uzun bir sezondu ve birçok önemli olay yaşadık. Her zaman birlik olarak olayların üstesinden gelmeyi başardık ve daima savaştık. Maçlara fiziken hazır olmanın yanı sıra mental olarak da bu işe odaklandık. Mental olgunluk bizim anahtar noktamızdı. Biz her maça hem fizik hem de mental olarak hazır çıktık.
Takımınızın özel bir anlayışı veya sırrı var mı?


Takımımızın bir sırrı yok. Biz her maça aynı oyun felsefesi ve aynı kararlılıkla çıktık; zaten önemli olan da bu. Kendi işimizi belli bir düzene oturttuktan sonra devamlılığı sağladık. Sır veya buna benzer bir şey yaratmadık.
Sizce sezonun kırılma noktası ne oldu?


Bu sezon iyi ve kötü birçok olayla geçti. İyi anıların ardından biraz daha iyiye doğru gittik, kötü olayların ardından ise parkeye daha kararlı bir şekilde döndük. Dengemizi yakalamak, birlik olmak ve belirlediğimiz stratejilerden vazgeçmemek bizim için belirleyici oldu. Üst üste Buducnost ve Barcelona’ya karşı aldığımız galibiyetlerin ardından her geçen gün biraz daha üstüne koyduk. Tabii play-off sürecinde maçtan maça kendimizi geliştirdik ve en sonunda Final Four’a kalmayı başardık.
Final Four’un diğer ayağında Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes eşleşti. Bu eşleşmeyi nasıl yorumluyorsunuz?


Her iki takımın da iyi ve kötü dönemleri oldu. Final Four’da tek bir şansınız var, tek bir maç: Ya kazanırsınız ya da kaybedersiniz. Bu yüzden neler olacağını maçta göreceğiz.

Haber Kaynağı

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
  Subscribe  
Bildir