e-Okul giriş nasıl yapılır? e-Okul VBS giriş ve karne notları görüntüleme!

0
9

e-Okul girişi ile karne notlarını görüntülemek isteyen milyonlarca öğrenci, gün içerisinde sık sık e-Okul sistemini ziyaret etmeye başladı. Son yazılı ve performans notlarının sisteme girildiği bu günlerde e-Okul sistemine giriş yapmak isteyen öğrenciler, e-Okul’a nasıl giriş yapılacağını internette araştırıyor. İşte e-Okul giriş işlemi ve detaylar.

e-OKUL GİRİŞ NASIL YAPILIR? İŞTE NOT ÖĞRENME EKRANI!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2007 yılının Ocak ayında kullanıma sunulan ve günümüzde milyonlarca öğrenci ve velinin uğrak noktası haline gelen e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, öğrencinin tüm eğitim bilgilerini tek  bir tuşla gözler önüne seriyor.

Tamamen ücretsiz olan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrencinin devamsızlık bilgisi, ders not bilgisi, aldığı belgeler ve haftalık ders programı gibi birçok bilgi görüntülenebiliyor. Sisteme girildikten sonra sol menüde yer alan seçeneklerle öğrencinin tüm eğitim bilgilerine göz atılabiliyor.

e-OKUL GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

e-Okul giriş işlemi için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete açılan “https://e-okul.meb.gov.tr/” adresine giriş yapmak ve ardından sağ kısımda bulunan “Veli Bilgilendirme Sistemi” başlığı altında sizden istenen bilgileri girmek gerekmektedir. Bu kısımda öğrencinin T.C. Kimlik Numarası, öğrencinin okul numarası ve güvenlik kodu istenmektedir.

Bu bilgiler doğru girildiği takdirde, e-Okul giriş işleminin ikinci aşaması ekrana gelecektir. Bu ekranda ise öğrencinin bazı kimlik bilgileri sorulmaktadır. Cilt no, aile sıra no, nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe, öğrencinin doğum günü ve öğrencinin okuduğu şube gibi bazı bilgiler istenmektedir. İstenen bu bilgiler de doğru girildiğinde sisteme giriş başarıyla tamamlanmış olur.

e-Okul giriş işleminin ardından sol menüde yer alan seçenekler ile öğrencinin eğitim bilgileri görüntülenebilir. Bu seçenekler arasında devamsızlık bilgisi, not bilgisi, haftalık ders programı, sınav tarihleri, aldığı belgeler, okuduğu kitaplar, davranış notları, yıl sonu notları, nakil durumu ve şube yazılı ortalamaları yer almaktadır.

  • e-okul
  • E-Okul giriş
  • E-okul vbs giriş
  • e-Okul giriş ekranı
  • e-Okul not öğrenme
  • e-Okul karne notları
  • e-Okulyazılı sonuçları


Son dakika haberler, köşe yazılar, ekonomi, magazin, siyaset, spor gündeminin tek adresi HaberTurk.com; HaberTurk.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, haberler izinsiz olarak kopyalanamaz ve başka yerde yayınlanamaz.

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
  Subscribe  
Bildir