Nokia’nın ucuz telefonu göründü: Nokia 2 karşınızda!

0
3

Ay başında yaşanan sızıntıyla birlikte Snapdragon 212 işlemci kullanacağı da ortaya çıkan Nokia 2’nin ilk görselleri bugün internette dolaşmaya başladı. Nokia 2, HMD Global firmasından çıkan en ucuz akıllı telefon olacak.

Temmuz ayı başında  başlarında Nokia’nın yeni modellerinde kullanacağı işlemcilerle ilgili bir sızıntı yaşanmış ve sızıntıyla birlikte daha önce adı hiç duyulmayan Nokia 2  ortaya çıkmıştı. Bugün yaşanan sızıntılarla birlikte cihazın ilk görüntüsü de ortaya çıktı. İddialara göre Nokia 2, Snapdragon 212 işlemcisi ile üretilecek. Ancak, bazı kaynaklar işlemcinin Snapdragon 212’ye oldukça fazla benzeyen Snapdragon 210 olarak tercih edilebileceğini iddia ediyor. 

Görsellerde açıkça belli olduğu üzere, yeni telefonda parmak izi okuyucu olmayacak. Öte yandan Nokia 3’te de parmak izi okuyucu olmayacak. Çünkü, üretici firma HMD Global, bu telefonların düşük bütçeli kullanıcılara hitap etmesi için üretiyor. 5 inç’lik bir ekranı ile raflardaki yerini alacak olan cihaz geçmiş dönemde piyasaya sürülen Lumia 620’ye benzerliğiyle dikkat çekti. 

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
  Subscribe  
Bildir